Navigace Produkty

Výroba

Proč FS paličky?

Zakázková forma výroby FS paliček je službou s několika hlavními výhodami. Snaha o maximální spokojenost zákazníků v ohledu na vizuální zpracování a akustické vlastnosti a možnost se tak spolupodílet na navrhování vlastních originálních paliček. Změna délky, povrchová úprava, přizpůsobení celkové hmotnosti, při větších zakázkách volba vlastního motivu na nálepky či jiného jednotícího prvku, to vše k podpoře vlastního pojetí zvuku nebo jen například k identifikaci paliček.

Netradiční kombinace tvrdostí

V případě jednobarevné kombinace omotávky i šití hlaviček na marimbu a vibrafon se osvědčil postup rozlišování tvrdostí paliček drobným barevným detailem z vnitřní strany šití paličky. Postupy přímého odlévání hlaviček s kontrolovanou výslednou tvrdostí otevírají nové možnosti v podobě kombinování různých tvrdostí hlaviček při hře čtyřmi paličkami. Obecně řečeno měkčí na basové a tvrdší na výše znějící kameny.

Ruční práce

Nespornou výhodou ruční práce je také záruka kontroly kvality. Komponenty paliček jsou na základě objednávky odborně selektovány, vždy se jedná o kusy z jedné várky procesu výroby což zcela minimalizuje pravděpodobnost konečné odchylky jakéhokoli charakteru. Zakázkové FS paličky v rukou zákazníka jsou vždy se zárukou nově vyrobeného produktu a možná újma na kvalitě způsobená dlouhým skladováním sebelépe vyrobených paliček se nás tím pádem vůbec netýká.

Materiály

Zvolili jsme cestu bez kompromisů. Cena některých používaných technologií v tomto malém měřítku neúměrně roste, výsledná kvalita však za to stojí. Dřevěné komponenty jsou zpracovávány CNC technologiemi a je kladen důraz na třízení jednotlivých várek z jednoho kusu masivu. Další soustružené materiály jako mosaz či plstěné hlavičky jsou rovněž produktem počítačem řízeného procesu a dlouhodobé kontakty s ověřenými externími dodavateli jsou pro nás nezbytně důležité. Přesné polotovary jsou poté ručně váhově a dle kmitočtu frekvence párovány. Opracovány jsou např. broušením, leštěním, voskováním, impregnací olejovými laky, lakováním polyuretany aj. Chemie v našich službách otevírá velký prostor pro experimentování a nové hlavičky pro melodické bicí nástroje z různých druhů trvanlivé gumy a sofistikovaných umělých hmot jsou toho důkazem.